Skip to main content

Patyrusiose komandose žaidėjų rolės paprastai skirstomos į: <<puolėjus>>, <<gynėjus>> ir <<vidurinės linijos>> žaidėjus. Apžvelgsime kiekvienos rolės ypatumus.

1. PUOLĖJAI

Rekomenduojama bazę pulti tuo pačiu metu iš skirtingų vietų. Šaudyti patartina nuolat, net jeigu nematote potencialių priešų. Labai svarbu numatyti, kur gali slėptis priešininkų gynėjai, kad nepatekti į kryžminę ugnį.

 

Labai svarbu atakuojantiems suderinti savo veiksmus. Pavyzdžiui, kol vienas puolėjas bando veržtis link priešų bazės, antras slepiasi už artimiausios priedangos. Pirmąjį puolėją neišvengiamai pašauna gynėjai. Bet, tuo metu, antrasis nukenksmina atsidengusius priešų gynėjus ir tuoj pat pereina į ataką. Jeigu jam bazės paimti nepavyks, dėl atgyjančių gynėju, tai tuo tarpu, atgys pirmasis puolėjas… Po daugkartinio tokio ciklo kartojimo, yra daug šansų bazę paimti. Tokia taktika reikalauja iš puolėjų geros fizinės formos ir veiksmų sinchronizacijos.

 

Jeigu visa priešininkų komanda perėjo į gynybą, naudokite tokį metodą. Uždarykite visus praėjimus iš besiginančių teritorijos, kad nė vienas priešininkas neturėtų galimybės nepastebimai atakuoti Jūsų bazės. Keli žaidėjai turi užimti patogias pozicijas su tolimai prašaunamomis teritorijomis ir laikyti gynėjus nepertraukiamai apšaudant. Tuo tarpu, 2 arba 3 puolėjai nuolat imituoja prasiveržimus, neleisdami gynėjams ramiai sėdėti pasislėpus, bei išviliodami juos į snaiperių apšaudomas teritorijas. Kol gynėjai, susikaupę, tramdys “išsišokėlius”, tolimiems snaiperiams gali atsirasti puiki galimybė netikėtam bazės šturmui.

 

Nuolat šūkaudami, bendraukite su savo komanda. Apsikeitimas informacija, labai padeda atakoje derinant veiksmus. Naudokite šūksnius: “vienas po baze”, “gynėjas iš kairės” ir t.t…

 

Po bazės paėmimo, geriau puolėjams atsitraukti į vidurinę liniją, kadangi priešininkai, naudodamiesi pusę minutės trunkančiu savos bazės nepažeidžiamumu, gali žaibiškai kontratakuoti. Be to, puolėjui, paėmusiam bazę, verta apsikeisti rolėmis su gynėju arba vidurio linijos žaidėju, kad komanda turėtų galimybę paimti bazę dar kartą.

2. GYNĖJAI

Įprasta manyti, kad gynėjai turi slėptis pasalose, laukdami tinkamo momento šūviui. Bet akivaizdu, kad nejudantis žaidėjas yra žymiai lengviau pažeidžiamas ir nuspėjamas už nuolat keičiantį savo pozicijas. Todėl, efektyvesnė taktika, tada, kai aplink bazę sukiojasi nedaugiau vieno gynėjo, o kiti, saugodami bazės prieigas, nuolat juda iki vidurio linijos pozicijų. Esant pavojui, gynėjai nedelsiant atsitraukia atgal.

 

Gynybos taktika turi būti organizuojama ne tik siekiant nukauti priešininką, kuris vis tiek “atgys” ir tęs ataką, o reikia stengtis priešą sulaikyti, “palydėti” tolyn nuo savo bazės. Tam reikia skirti ypatingą dėmesį. Jeigu Jūs, gindamasis, nušovėte puolėją, tai reikia jį laikyti nuolatiniame apšaudyme tol, kol Jus nudės, arba kol nušautasis pabėgs. Bėgantis, nušautas, puolėjas dažnai nespėja pasislėpti per tam skirtas 6 sekundes. Labai malonu pasinaudoti galimybe – dar kartą pykštelti jam į nugarą. Išstumdami priešininkus iš savo teritorijos, gynėjai išblaško puolančiųjų pajėgas bei neleidžia organizuoti sinchroniško puolimo iš visų pusių.

 

Šūksniais informuokite komandos draugus apie priešininko veiksmus Jūsų teritorijoje. Taip galėsite prisišaukti pastiprinimo, bei padėsite orientuotis situacijoje. Jeigu Jūsų bazė paimta, nedelsiant pulkite į ataką! Artimiausias 30 sekundžių Jums vis tiek nėra ką saugoti. Masinis visos komandos puolimas suteikia daug šansų užkariauti priešininkų bazę ir susigrąžinti prarastus taškus.

3. VIDURINĖ LINIJA

Tai vienas arba du žaidėjai, kurių užduotis labirinto viduryje medžioti priešininkus. Efektyviausia, kai šaudant į nugaras, medžiojami priešingos komandos puolėjai. Šiems žaidėjams tenka didžiausias fizinis krūvis. Jie nuolat dalyvauja dvikovose, kontroliuodami  didelę teritoriją bei stumia priešininkus toliau nuo bazės į vidurinę liniją.

 

Patarimas. Jeigu Jūs – silpnesnė komanda, pralaimite ir negalite užkariauti bazės, keiskite taktiką! Pavyzdžiui, visai nebeatakuokite. Visa komanda laikykite atakuojantį priešininką ir šitaip rinkite taškus. Kuriam laikui, ši taktika pasiteisins. Kartais pravartu padaryti ką nors visiškai netikėto. Pavyzdžiui, garsiai rėkiant pulti priešo bazę visa komanda! Rezultatas taškais sunkiai nuspėjamas, bet tai tikrai nustebins ir apstulbins priešininkus. Negalėdami atsitokėti, jie neteks žado 🙂